ORGANİZASYON

ORGANİZASYON

 

ERGÜN KAPTANOĞLU
Genel Müdür
Kaptan Ergün KAPTANOĞLU, 5 Temmuz 1979’da doğmuştur. Denizci bir aile de yetişmiştir. Denizcilik, Kaptanoğlu için bir aile mesleğidir. Evlidir, bir oğlu ve iki kızı vardır. İstanbul’da ikamet etmektedir. Lisansını deniz ulaştırma bölümünde tamamladıktan sonra 2.lisansını uluslararası ilişkiler bölümünde, yüksek lisansını da uluslararası ticaret bölümünde tamamlamıştır. Halen felsefe bölümünde okumaktadır.
Kaptanoğlu kariyerine, H.İ Kaptanoğlu Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği şirketinde 15 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda çalışarak başlamıştır. 2012 yılında Hayat Holding Gemi İşletmeciliği kadrosuna katılmıştır.
2016’da ise Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketi’nin kuruluşunda görev almış halen işletme direktörü olarak devam etmektedir. 
Kaptanoğlu, kariyer hayatı boyunca yenilikçilik ve başarıya odaklanmıştır. Tecrübelerini, bazı dergilerde ve konuşmacı olarak katıldığı konferanslarda paylaşmaktadır. Hafta sonlarını ailesiyle birlikte denize açılarak geçirmektedir.
 
 

MURAT SOLAK
Operasyon Müdürü
Sayın Murat SOLAK, 9 Haziran 1982’de, İstanbul’da doğmuştur. Evlidir ve 2 oğlu vardır. İstanbul’da ikamet etmektedir.
Solak, Lisans eğitimini 2006 yılında Kıbrıs-Girne Üniversitesi / Deniz Ulaştırma Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır ve denizcilik kariyerine stajyer olarak Türk Deniz Yolları’nda başlamıştır.
Stajyerlikten süvari beyliğe kadar giden yolda, rütbelerini ticari dökme yük gemilerinde tamamlamıştır.
Kaptanoğlu daha önce, Finner Gemi İşletmeciliği ve Offen şirketlerinde çalışmıştır. 2017 yılında Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketi’ne Operasyon Müdürü olarak katılmıştır. Solak, Fenerbahçe takımına olan tutkusuyla tanınır ve bilinir. 
 

AHMET KARAGÜZEL
Teknik Müdür
Sayın Ahmet KARAGÜZEL 9 Mart 1981, Trabzon doğumludur. Evlidir, 1 erkek ve 1 kız çocuğu vardır. 
Lisansını, İTÜ Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünde 2005 yılında tamamlamıştır. 
Denizcilik kariyerine 2002 yılında Sarıoğlu Denizcilik Şirketinde Makine Stajyeri olarak başlamış olup başmühendisliğe kadar olan denizcilik kariyerine İnce Denizcilik ve Cornships denizcilik şirketlerinde çalışarak devam etmiştir. 
2012-2016 yılları arasında Man Diesel Turbo Primeserv Turkey şirketinde servis mühendisi olarak görev yapmıştır. Sayın Karagüzel’in Makine Kontrol Sistemleri, 2 Zamanlı Motorlar, 4 Zamanlı Motorlar, Pervane Sistemleri ve Jeneratörler alanlarında tecrübeleri bulunmaktadır.
2017 yılında Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketine Teknik Müdür olarak katılmıştır.
 

OĞUZHAN TOPCAN
Teknik Enspektör
Sayın Oğuzhan Topcan, 14 Eylül 1992’de Safranbolu’da doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Karabük’te tamamlayan Topcan, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaati ve Gemi Makineleri Mühendisliği mezunudur.
Denizcilik hayatına Eylül 2017’de makine stajyeri olarak Genel Denizcilik bünyesinde başlamış ve daha sonrasında Uzakyol Vardiya Mühendisi olarak aynı firmada Ağustos 2022’ye kadar görevini sürdürmüştür.
Mayıs 2023’te Man Energy Solutions’ta Servis Mühendisi olarak çalışmaya başlayan Topcan, 2023 yılının Aralık ayında Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketi’ne Teknik Enspektör olarak katılmıştır.


MUSTAFA AĞIR
Finans Müdürü
1981’de Kahramanmaraş’ta doğmuştur. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun olmuştur. 2006 yılında, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde İştirakler Mali İşler ve Mali Denetim Bölümü’nde göreve başlamıştır. 2009 yılında Finans ve Muhasebe alanında Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2010 yılında İştirakler Mali İşler Şefi olmuştur. 2013-2017 yılları arası Kastamonu Entegre Ağaç San.ve Tic. A.Ş.’de İştirakler Mali İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Finans Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

SEYFETTİN UĞUZ
İştirakler Mali İşler Müdürü
1981’de Karaman’da doğmuştur. 2006’da Boğaziçi Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun olmuştur. Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Tic. A.Ş. bünyesinde Finans Bölümü’nde göreve başlamıştır. 2008 yılında, Finans ve Muhasebe alanında Marmara Üniversitesi’nden diploma aldıktan sonra 2009-2012 yılları arasında kariyerine Kastamonu Bulgaria A.D. bünyesinde Mali Kontrolör olarak devam etmiştir. 2013 yılından beri Kastamonu Bulgaria Finans Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla İştirakler Mali İşler Müdürü olarak görev yapmaktadır.
 

GÖKHAN AYDEMİR
Kiralama Müdürü / Kiralama
Sayın Gökhan AYDEMİR, 7 Ekim 1985 Zonguldak doğumludur. Evlidir, 1 kızı vardır ve İstanbul’da ikamet etmektedir. Sayın Gökhan AYDEMİR, ortaöğretimini Zonguldak Anadolu Lisesinde bitirmiştir. Lisansını 2007 yılında İstanbul Üniversitesi / Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.
2007-2015 yılları arasında acentacılık, kiralama, gemi operasyonları ve brokerlik gibi çeşitli alanlarda çalışmıştır. 2016 yılında Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği şirketine Kıdemli Broker pozisyonunda katılmıştır.

 ÖMER BALIKÇI
Personel Müdürü
Sn. Ömer BALIKÇI 1994 yılında doğdu. Evli ve İstanbul’da ikamet etmektedir. İstanbul Universitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Lisans eğitimini 2016 yılında tamamlayarak mezun olmuştur. Denicilik Kariyerine stajyer olarak LPG taşıyan gemilerde başlamıştır. Daha sonra LPG gemilerinde zabit olarak çalışmış ve Dökme yük taşıyan gemilere geçiş yapmıştır. Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği bünyesinde bulunan gemilerde Ocak 2018’den Kasım 2022’ye kadar çalışmıştır. Aralık 2022’de Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Ofis bünyesinde Personel Müdürü olarak görevine başlamıştır.  

BÜŞRA KASARCI
Mürettebat Yöneticisi
Sayın Büşra KASARCI 16 Ağustos 1988, İstanbul’da doğmuştur. Ortaöğretimini İstanbul, lisansını ise Polonya / Varşova İngiliz Dili ve Edebiyatı - Filoloji bölümünde yapmıştır. İstanbul Gelişim Üniversitesinde Deniz Liman İşletme Yönetimini tamamlamıştır.
Denizcilik kariyerine 2017 yılında, Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketinde Personel Departmanı pozisyonunda başlamıştır. İstanbul’da ikamet etmektedir.
 

M. HAKAN TÜFEKÇİ
Hukuk Müşaviri ve Basın Sözcüsü

Hukuk müşavirimiz ve basın sözcümüz olan Hakan Tüfekçi, aynı zamanda Deniz ve Taşıma Hukuku, Sigorta ve Reasürans Hukuku, Milletlerarası Ticaret Hukuku ve Tahkim alanlarında faaliyet gösteren Tüfekçi Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağıdır.
Lisans derecesini İstanbul Marmara Üniversitesi’nden (2003), master derecesini Galler Üniversitesi (Swansea), Birleşik Krallık’tan (2006) aldı. İstanbul Galatasaray Üniversitesi’nde doktora adayıdır. UEFA Futbol Hukuku Programı Diplomasına sahiptir.
Türk hukukunda nitelikli bir avukat olarak denizcilik ve ticari hukuk konularında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Armatörler, gemi kiralayıcıları, gemi şirketleri, P&I kulüpleri ve H&M sigortacıları, brokerler ve bankalarla çalışmıştır.
Uluslararası ticaret hukuku ve uluslararası deniz hukuku organizasyonlarına konuşmacı olarak katılmakta ve müvekkillerine kurum içi seminerler düzenlemektedir. Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan hukuk dergilerinde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.
2013-2015 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (eski ismiyle Rize Üniversitesi) Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu’nda burslu olarak Deniz Hukuku dersleri vermiştir. 2021 yılından itibaren Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Deniz Hukuku ve Futbol Hukuku dersleri vermektedir. 
Türkiye Deniz Ticaret Odası Disiplin Kurulu Başkanı, DEHUKAM (Deniz Hukuku Ulusal Araştırma Merkezi) Denizcilik Uzmanlar Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu eski üyesidir.  Türkiye Deniz Ticaret Odası Disiplin Kurulu Başkanı, DEHUKAM (Deniz Hukuku Ulusal Araştırma Merkezi) Denizcilik Uzmanlar Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu eski üyesidir. 

©2024Profile TTR BİLİŞİM